Agjencia Zhurnal.mk.

Ronaldo, Dybala, Chiellin e Allegri – Nedved zbulon detajet

Nënkryetari i Juventusit Pavel Nedved këmbëngul se ata kanë mjaft kohë për të rënë dakord për rinovimin e kontratës së Paulo Dybalas, ndërsa Cristiano Ronaldo do të qëndrojë me ta.

 

Biankonerët hapën sezonin e tyre përgatitës me një fitore 3-1 ndaj Cesenas në miqësore, edhe pse shumë nga yjet e tyre më të mirë nuk po merrnin pjesë.

Dybala e shikoi takimin jashtë fushe, shkaku i një lëndimi të lehtë muskulor.

Një takim me agjentin e tij pritet gjatë ditëve të ardhshme për të diskutuar kontratën, e cila do të skadojë në qershor të vitit 2022.

“(Drejtori Federico) Cherubini tashmë ka qenë në kontakt me agjentin e tij, i cili do të mbërrijë në Torino javën e ardhshme” , ka thënë Nedved për Sky Sport Italia.

“Ne jemi në kohën e duhur për të zgjidhur situatën, nuk është problem”.

Nedved u pyet gjithashtu për të ardhmen e Cristiano Ronaldos, pasi raportimet vazhdojnë ta shtyjnë atë drejt Paris Saint-Germain si pjesë e një turneu meritor.

“Ronaldo do të kthehet në stërvitje të hënën dhe ai do të qëndrojë me ne”, siguroi ish-mesfushori.

Giorgio Chiellini është një lojtar i lirë, pasi kontrata e tij tashmë skadoi më 30 qershor dhe agjenti i tij tha se nuk ka pasur ende bisedime.

“Kur ai të kthehet nga pushimet e tij verore, atëherë ne mund të flasim”.

Trajneri Max Allegri është kthyer te gjigandët e Torinos dy vjet pas shkarkimit të tij të papritur.

“Ai është kthyer me entuziazëm dhe uri të madhe”, shtoi Nedved.

Related posts

Bayerni shënjestëron Osimhenin si zëvendësues të Lewandowskit

D V

Laporta: Neymar donte të kthehej, bisedimet për shitjen e Fatit janë gënjeshtra

D V

Chiellini: Të mendosh se Belgjika është vetëm Lukaku, është ofenduese për bashkëlojtarët e tij

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More