Agjencia Zhurnal.mk.

Roma me fitore të lartë ndaj Zorya Luhansk, siguron fazën tjetër

Roma ka regjistruar fitore të lartë (4-0) përballë FK Zorya Luhansk, në kuadër të raundit të pestë të fazës grupore të Ligës së Konferencës.

 

Carles Perez e hapi serinë e golave (15’), për të vazhduar me Nicolo Zaniolo, i cili e dyfishoi epërsinë (33’).

Jordan Veretout dështoi nga penalltia dhe me epërsi prej dy golash të Giallorossëve skuadrat shkuan në pushim.

(Foto: Twitter/AS Roma English)

Në fraksionin e dytë doli në skenë Tammy Abraham, i cili i realizoi dy gola (46’ dhe 75’).

Me këtë fitore, Roma mban vendin e dytë në Grupin C me dhjetë pikë, një më pak se lideri Bodoe/Glimt.

(Foto: Twitter/AS Roma English)

Related posts

Lazio-Inter, Peruzzi lartëson Inzaghin: Conte dhe ai nuk kanë dallime…

D V

Declan Rice vrapon gjithë fushën për të shënuar një gol të mrekullueshëm

D V

Franca fiton ndaj Finlandës me dyshen Mbappe-Benzema

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More