Agjencia Zhurnal.mk.

Roma huazon Under-in te Marseille

Pas eksperiencës me Leicester City në Premier League, Roma huazon sërish Cengiz Under këtë herë te Olympique Marseille në kampionatin francez.

 

Jose Mourinho vendosi të mos e mbajë turkun në skuadër dhe drejtuesit e klubit verdhekuq i kanë gjetur një destinacion të ri.

Për Under, Marseille ka paguar 500 mijë te Roma për huazimin ndërkohë që në verën e vitit 2022 ka të drejtën e blerjes për 8, 4 milionë euro ndërkohë që Roma do të ruajë 20% të kartonit në rast rishitjeje të Under nga Marseille në të ardhmen.

Related posts

Rafael Nadal shpreson që Benzema të fitojë Topin e Artë

D V

Holanda fiton në fund ndaj Norvegjisë, siguron biletën për Katar 2022

D V

Cannavaro: Donnarumma është lojtari më i mirë i Italisë

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More