Agjencia Zhurnal.mk.

Roja rrëzohet para arkivolit të Mbretëreshës

Lodhja dhe qëndrimi për orë të tëra në këmbë ka bërë që një prej rojeve që qëndron pranë arkivolit të Elisabath t’i bjerë të fiktë, gjatë transmetimit live të ceremonisë.

 

Rojet i përkasin tre trupave të ndryshme ushtarake që shërbejnë si truproja dhe roje të pallatit të monarkut.

Sipas Daily Mail, e cila publikon videon përkatëse, njërit prej këtyre rojeve i ka rënë të fikët mbrëmë dhe ka rënë me fytyrë përtokë në dyshemenë e gurtë të sallës së madhe ku mbahej dje arkivoli i monarkes.

Ngjarja ndodhi teksa kishte filluar ndërrimi i gardës dhe, sipas gazetës britanike, transmetimi i drejtpërdrejtë nga dhoma e Westminsterit u ndërpre për disa minuta pasi policia nxitoi për të ndihmuar gardistin.

Related posts

Sanksione të reja,  Zvicra ndalon arin rus

Xh M

Britanikja me ‘fobi’ ndaj ushqimeve ka ngrënë për një dekadë vetëm ‘chicken nuggets’

D V

Australi: Katër qytete të mëdha nën bllokime të reja për shkak të COVID-it

Redaksia

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More