Agjencia Zhurnal.mk.

Rohde: Gjermania dëshiron që Kosova dhe Serbia të japin kontribut në Procesin e Berlinit

Ambasadori i Gjermanisë në Kosovë, Jorn Rohde, ka thënë se konferenca e 3 nëntorit në kuadër të Procesit të Berlinit do të jetë një mundësi që nuk  duhet ta humbasë askush.

 

“Gjermania dëshiron që gjashtë vendet e Ballkanit Perëndimor të jenë në Bashkimin Evropian, si dhe mbështet që Kosova dhe Serbia të kontribuojnë në këtë proces në mënyrë konstruktive”, shkruan Rohde.

Related posts

Tahiri i AAK-së: Prapa këtij Ligji për Konfiskim të Pasurisë është persekutimi i oponentëve politik, jo interesi publik

D V

Ministria e Shëndetësisë lanson certifikatën elektronike të vaksinimit kundër COVID-19

D V

Me video-mesazh për Kosovën, Biden: Shtetet e Bashkuara do të mbeten partneri i palëkundur i Kosovës

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More