Agjencia Zhurnal.mk.

RMV/ Nga e hëna nis vaksinimi i punonjësve në arsim

Shkup, 4 korrik – Imunizimi i mësimdhënësve dhe të punësuarve në shkolla do të fillojë nga nesër (e hënë) në të gjithë shtetin. Kështu njoftoi Ministria e Shëndetësisë, duke llogaritur se që nga shtatori planifikohet viti shkollor 2021/2022 të fillojë me prani fizike në hapësirat shkollore, ndryshe nga viti i kaluar shkollor që u zhvillua kryesisht online.

 

“Informojnë se duke filluar nga e hëna do të vaksinohen të punësuarit në shkollat fillore dhe të mesme në vend, ndërsa javën e ardhshme do të fillojë regjistrimi i terminëve edhe për vaksinimin e të punësuarve në arsimin e lartë”.

Related posts

Rrëshqitje dheu në rrugën Kërçovë-Manastir

D V

MF: “Standard dhe Purs” e konfirmuan rejtingun kreditor të vendit

Z H

Nuk rrezikohet asnjë lëndë e inicuar nga PSP e kthyer në rigjykim

R Zh

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More