Agjencia Zhurnal.mk.

Rio Ferdinand: Ata tashmë duhet të shkruajnë emrin e Benzemas në Topin e Artë

Ish-mbrojtësi i Manchester Unitedit, Rio Ferdinand beson se Topi i Artë për vitin 2022 është i fituar tashmë nga sulmuesi i Real Madridit, Karim Benzema.

Pasi pa francezin duke shënuar het-trikun e dytë radhazi në Ligën e Kampionëve, këtë herë në Stamford Bridge kundër Chelseat, Ferdinand mbeti i mahnitur nga sulmuesi i Real Madridit.

“Ata tashmë duhet të shkruajnë emrin e Karim Benzemas në Topin e Artë të radhës”, ka thënë Ferdinand për BT Sport.

Xhevahiri i Real Madridit

Ferdinand është kokë e këmbë me mënyrën se si Benzema ka evoluar në epokën pas Cristiano Ronaldos te Real Madridi, dhe lëvdatat e anglezit nuk u ndalen.

“Ky është fundi i punës dhe ai vazhdon të shënojë. Ai e ka çuar Real Madridin në krye të ligës në La Liga. Ata po fluturojnë dhe ai është xhevahir”.

“Kur Cristiano Ronaldo ishte atje, ai kishte përulësinë të ulej në prapavijë, sepse e dinte se çfarë i duhej skuadrës, por tani ai ka dalë nga hija”.

“Ai është 34 vjeç dhe është numri 9 më i mirë në botë. Ai është në një nivel tjetër.

“Ai ka gola, asistime, lidh lojën, pason dhe mund të shpejtojë dhe ngadalësojë lojën…”, përfundoi anglezi. 

Related posts

Luka Modric zgjedh mes Messit dhe Maradonës

Lea Muslija

Çfarë rroga marin Neymar, Mbappe e Messi?

Z.H

Chelsea dhe Barca përfshihen në garën për De Ligt

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More