Agjencia Zhurnal.mk.

Rina Ramadani- këngëtarja që rëmben çmime në fesrivale

Në mbrëmjen ndërkombëtare te festivalit te Ohrit Këngetarja Kosovare Rina Ramadani u shpërblye me çmimin orkestrimi më i mirë nga të gjitha 19 këngët garuese.

 

Në këtë festival ku garonin 19 këngëtare nga të gjitha shtetet e Ballkanit dhe më gjërë, kënga “nëse do të vdes” qe e interpretoi Rina, por çmimit që mori nga juria, u komplimentua edhe nga kompozitorët dhe këngëtarët garues, raporton Zhurnal.mk.

Përndryshe Rina Ramadani pos sukseseve në mbrëmjet e shumta muzikore që i ka në kosovë dhe me gjërë, viteve të fundit në çdo festival që është prezentuar është kthyer me çmim.

Related posts

Goma e kuqe e historisë, si u burgosën dhe u mohuan djemtë e Ismail Qemalit

D V

ITSHKSH sublimon aktivitetet në festën e pavarësisë në Vlorë

Z H

Përfaqëson Shqipërinë në Worldvision Music Contest, Laura ka nevojë për votat tuaja

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More