Agjencia Zhurnal.mk.

Rikthehet kampioni Mitat Isteri me një ndeshje në Zvicër

Djaloshi me prejardhje nga Kavaja, Mitat Isteri, që jeton dhe vepron në Itali pas dy viteve pauze pritet ne shtator te rikthehet ringut ne nje ndeshje ne Zvicër. Ai tregon se për këtë përballje tani më ka filluar përgatitjet dhe se ndihet mirë, mirëpo ai poashtu na tregon se si është ndirë në kohën e pandemisë dhe për planet e tija për të ardhmen.

 

ArenaRing: Si e kaluat kohen e pandemisë kur e gjithë bota u mbyll njëkohësisht edhe palestrat ?

Isteri: Koha e pandemisë ka qene mjaft e vështirë sepse na u shuan planet dhe ëndrrat, por jam munduar te kompensojë palestrën duke bërë punë të tjera. Kam punuar poashtu edhe me sponsor dhe kam mbyllur disa marrëveshje për të ardhmen

ArenaRing: Sa kohe nuk jeni paraqit ne ring dhe sa do e keni vështire te riaktivizoni veten për ndeshjet e ardhshme ?

Isteri: U benë dy vite qe  kam pas një dëmtim shume rend dhe tani kam vazhduar me përgatitje maksimale pasi ne shtator do të bëj rikthimin. Do jete një ndeshje ne Zvicër mirëpo pres vetëm vërtetimin e datës. Ne përgjithësi ndihem mire ne aspektin përgatitor dhe shpresoj se do te fitoj ndeshjen.

ArenaRing: Kush janë menaxherët e ty ?

Isteri: Momentalisht bashkëpunim kam me dy menaxher dhe ata janë Andrea Sagi nga Italia dhe Burim Aliu nga Zvicra, por kam edhe bashkëpunëtorë tjerë te cilët janë poashtu korrekt me punën time dhe profesionist të vërtet. Ata te gjithë besojnë në mua dhe shpresoj se shumë shpejt me ndeshje te bukura do te kthehem atje ku e kam vendin pse jo edhe për ndonjë titull.

Related posts

Sulmuesi 13-vjeçar i Milanit ka rekord joreal prej 483 golash në 87 ndeshje

D V

Bartomeu: Messi dhe Suarez më thanë ta bleja Coutinhon, kemi refuzuar 150 milionë euro për Ansu Fatin

D V

Ronaldo vetëm i gjashti në renditjen e sivjetme për Topin e Artë

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More