Agjencia Zhurnal.mk.

Rihanna publikon videoklipin e këngës, ‘Lift Me Up’

Rihanna ka publikuar së fundmi videoklipin e këngës, ‘Lift Me Up’.

 

“Më ngri lart .Më mbaj poshtë . Më mbaj afër. Të sigurt ,” këndon këngëtarja. Klipi shfaq atë duke qëndruar në breg të plazhit pranë një zjarri, teksa shfaqet një montazh skenash nga Wakanda Forever.

Kënga është shkruar nga Tems, fituesi i Oskarit, Ludwig Göransson. Është një homazh për Boseman, i cili luajti Mbretin T’Challa, i njohur ndryshe si Pantera e Zezë. Ai u nda nga jeta në moshën 43-vjeçare pas një beteje katërvjeçare me kancerin e zorrës së trashë.

“Pasi fola me Ryan dhe dëgjova drejtimin e tij për filmin dhe këngën, doja të shkruaja diçka që portretizonte një përqafim të ngrohtë nga të gjithë njerëzit që kam humbur në jetën time. U përpoqa të imagjinoja se si do të ndihesha nëse do tmund t’u këndoj atyre tani dhe të shpreh se sa shumë më mungojnë ata,” tha Tems në një deklaratë. “Rihanna ka qenë një frymëzim për mua, kështu që të dëgjoj të përcjellë këtë këngë është një nder i madh.”

Wakanda Forever u jep fansave vështrimin e tyre të parë se si kombi ka funksionuar pas “përplasjes” pesëvjeçare të universit. Si Wakanda përballet me humbjen e Mbretit të saj.

Related posts

Rikthehet në kohë, Rona Nishliu rrëfen se si ushtarët serbë i hynë në shtëpi gjatë luftës

D V

Koha kur Adriana Matoshi ia uronte çdo femre në botë një burrë që trajton një grua si ish i dashuri i saj

Lea Muslija

Edhe Tayna anulon koncertin në shenjë respekti për viktimat në Kroaci

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More