Agjencia Zhurnal.mk.

Richard Branson “kreu misionin në hapësirë”, fluturakja e Virgin Galactic kthehet në tokë

Virgin Galactic ka nisur, fluturuar dhe ulur ekuipazhin e saj të parë të plotë, duke pozicionuar kompaninë drejt fluturimeve tregtare turistike në hapësirë në vitin 2022.

 

Miliarderi Richard Branson, i cili themeloi Virgin Galactic në vitin 2004, ishte në bordin e “aeroplanit” të kompanisë SpaceShipTwo të dielën në mëngjes.

Ai shërbeu si një “specialist misioni”, duke testuar përvojën e udhëtarëve për klientët e ardhshëm.

Related posts

Bill Gates: Nuk ka kuptim, pse do të fusja çipa në trupin e njeriut

D V

OKB: 50 milionë njerëz i nënshtrohen skllavërisë moderne

Xh M

SHBA-ja ka shprehur gatishmëri për t’i ndihmuar BE-së në hetimin për rrjedhjen e gazsjellësit “Rrjedha veriore”

Xh M

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More