Agjencia Zhurnal.mk.

Rezultojnë pozitivë 319 qytetarë në Shqipëri, regjistrohet 1 humbje jete nga COVID në 24 orë

Ju informojmë për situatën në 24 orët e fundit, si vijon: Janë kryer 3,843 testime, nga të cilat kanë rezultuar pozitivë me COVID19, 319 qytetarë, në këto bashki: 145 në Tiranë, 23 në Fier, 13 në Durrës, Kamëz, 12 në Sarandë, 11 në Berat, 9 në Elbasan, 7 në Mallakastër, Vlorë, 6 në Krujë, Korçë, 5 në Shkodër, Lushnje, Kuçovë, 4 në Tropojë, Gjirokastër, në Vorë, Dibër, 3 në Devoll, Belsh, 2 në Kukës, Lezhë, Rroskovec, Divjakë, Përmet, Tepelenë, Memaliaj, Skrapar, Gramsh,1 në Malësi e Madhe, Pukë, Mirditë, Kurbin, Shijak, Mat, Selenicë, Himarë, Delvinë, Libohovë, Kolonjë, Dimal, Cërrik, Librazhd.

 

Janë 5,270 pacientë aktivë me COVID19 në të gjithë vendin. Aktualisht në spitalet COVID po marrin trajtim 126 pacientë, nga të cilët 17 janë në gjendje më të rënduar. Me gjithë përpjekjet e mjekëve, në 24 orët e fundit ka 1 humbje jete me SARS-COV2 pozitiv: Një qytetar nga Tirana 66 vjeç. Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale u shpreh ngushëllimet familjarëve. Janë shëruar 221 qytetarë gjatë 24 orëve të fundit, duke e çuar numrin e të shëruarve në 198,484 që nga fillimi i epidemisë.

Statistika (23 Dhjetor 2021) Raste të reja ditore 319 Të shëruar në 24 orë 221 Të shtruar në spitale 126 Humbje jete në 24 orë 1 Testime ditore 3,843 Testime totale 1,452,061 Raste pozitive 206,935 Raste të shëruara 198,484 Raste Aktive 5,270 Humbje jete 3,181 Shpërndarja gjeografike e rasteve aktive sipas qarqeve: Tiranë 2,527 Fier 608 Durrës 362 Shkodër 350 Elbasan 307 Berat 247 Vlorë 237 Gjirokastër 229 Lezhë 140 Korçë 120 Kukës 70 Dibër 73

Related posts

Strehimi i afganëve dhe kontributi në NATO, Sekretari Blinken letër Ministres së Jashtme: Mirënjohje Shqipërisë për zemërgjerësinë dhe kurajon

I Z

Xhaçka nga Stokholmi: Shqipëria mbështet rolin e grave në forcimin e paqes dhe sigurisë

D V

Nga sot me certifikatë të vaksinimit në vendet e punës në Shqipëri

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More