Agjencia Zhurnal.mk.

Rezoluta, VMRO e gatshme të bisedojë me të gjitha partitë

Shkup, 16 korrik – VMRO –DPMNE–ja e gatshme për të biseduar me të gjitha partitë politike për të fituar mbështetjen e tyre rreth rezolutës që përmban vijat e kuqe maqedonase në bisedimet me Bullgarinë. Ata këmbëngulin në unifikimin e gjitha partive, pasi sipas tyre dokumenti është përpiluar për të bashkuar e jo ndarë dhe ftojnë që i njëjti të mos shfrytëzohet për pazare politike.

 

“Do të theksoja se jemi të hapur për bisedime me të gjitha subjektet politike, por të qarta janë pozicionet tona. Njëherë i kemi thënë, do ti përsëris edhe njëherë: kjo rezolutë nuk guxon të na ndajë dhe të jetë objekt i pazareve politike, por do të duhet të na bashkojë.”,- deklaroi zëdhënësi i VMRO–DPMNE–së, Dimçe Arsovski.

Related posts

Fundi tragjik i çiftit nga Tetova, Zarifja nuk iku nga zjarri, u dogj duke shpëtuar bashkëshortin

D V

Filipçe: Analizat e shumta e konfirmojnë efikasitetin e vaksinave kundër COVID-19

D V

Angellov: Njëherë krijimi i Qeverisë, më pas vendim për kontestin

Z H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More