Agjencia Zhurnal.mk.

Rexhepi: Nuk jemi të kënaqur nga rezultati në Çair (Video)

Shkup, 21 Tetor – Unë jam deputet actual në Parlament, dhe në kohën e selektimit të kandidatit për në :air u kamë thënë kolegëve të mij të shojmë me ndonjë kombinim tjetër. MIrëpo nevojitet guxim dhe përgjegjësi të dilet në zgjedhje, por në njëfarë mënyre edhe sakrifkim. Unë e bëra këtë me kërkesë të strukturave partiake, por edhe të një numri të madh të qytetarëve, deklaroi në “Utrinsk Brifing”, Kastriot Rexhepi, nënkrytar i Lëvizjes Besa.
“E pranova kandidimin. Nuk jemi të kënaqur nga rezultati. Analizojmë, sepse në asnjë projeksion nuk dilte numri i votave. Është simptomatike se numri i votave të kandidatëve në lista ëstë i njëjtë, që do të thotë se nuk kemi asnjë votë nga asnjë parti tjetër politike. Kështu që është interesant momenti nëse ndonjë parti i ka kahëzuar te kandidatët tjerë”, thotë Rexhepi, transmeton Zhurnal.

 

Ai shprehet i bindur se Bilall Kasami do të fitojë në rrethin e dytë në Tetovë, duke pasur parasush anketën e USAID-it, ku 82 për qind e qytetarëve janë shprehur të pakënaqur nga kryetarja aktuale e komunës.
“Votuesit e LSDM-së nuk duhet të kenë dilema se kujt do të ja japin përkrahjen në rrethin e dytë”, ha Rexhepi duke bë apel që ata ta përkrahin Kasamin.

Related posts

Carovska: Të rinjtë përmes lidhjes së miqësisë e përafrojnë Ballkanin Perëndimor drejt familjes evropiane

Z H

Publikohen shifrat: Ka sa pacientë janë infektuar në 24 orët e fundit në Maqedoni?

I Z

KE: Ekonomia maqedonase këtë vit me rritje prej 4 për qind, ndërsa vijuesen 3,9

Z H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More