Agjencia Zhurnal.mk.

Reshjet e shiut shkaktojnë përmbytje në Durrës

Reshjet e shiut që kanë rënë gjatë gjithë natës e vijojnë pandërprerë dhe mëngjesin e sotëm kanë shkaktuar probleme në disa akse rrugore të qytetit bregdetar të Durrësit.

 

Disa kryqëzime rrugësh në lagjet 1, 18 dhe në Plazh e Shkozet janë zgjuar të përmbytura nga ujërat, duke shkaktuar vështirësi dhe vonesa në qarkullim për këmbësorët dhe automjetet.

Sikurse shihet edhe nga pamjet rrugët janë të përmbytura totalisht ndërsa qytetarët e kanë thuajse të pamundur të kalojnë nga njëra anë e rrugës në tjetrën, nëse nuk do jenë të pajisur me çizme kundër ujit. 

Related posts

Aksident komunikacioni në rrugën Milot-Mamurras, përfshihet edhe eskorta e Sali Berishës, një i ri i lënduar rëndë

D V

Mbërrijnë rreth 32 mijë doza të vaksinës Pfizer në Shqipëri

D V

Përgjigja e Yuri Kim pas sulmeve të Berishës nga Fieri: Jemi seriozë me korrupsionin!

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More