Agjencia Zhurnal.mk.

Reshjet e shiut, Ahmetaj apel qytetarëve: Shmangni lëvizjet e padomosdoshme

Si shkak i situatës së krijuar nga reshjet e shumta të shiut në Vlorë por edhe në pjesën tjetër të vendit, zv/kryeministri Arben Ahmetaj u ka bërë thirrje qytetarëve të shmangin lëvizjet që nuk janë të domosdoshme.

 

Ai shkruan se institucionet qendrore dhe ato lokale janë vënë në lëvizje dhe mbeten të angazhuara për marrjen e masave për menaxhimin e situatës.

“Nisur nga situata e rënduar e reshjeve në Vlorë dhe gjithë vendin, një lutje për qytetarët që të shmangin lëvizjet jo të domosdoshme, ndërkohë që institucionet qendrore dhe ato lokale janë alertuar dhe mbeten të angazhuara për marrjen e masave për menaxhimin e situatës”, shkruan Ahmetaj.

Related posts

Yuri Kim viziton Peshkopinë, pranon ftesën e qytetarëve për kafe

D V

Përgjysmohet numri i viktimave dhe infektimeve me COVID-19 krahasuar me të njëjtën periudhë të vitit të kaluar, 150 pacientë në spitale s’e kanë kaluar asnjëherë sëmundjen, ja gjendja e tyre

D V

PD: 160 milionë euro të harxhuara në 8 vjet për sigurinë e sistemeve të të dhënave. SPAK të hetojë Ramën

Z H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More