Agjencia Zhurnal.mk.

Reperi Gashi takohet me Bill Clintonin në Amerikë, thotë se është i nderuar ta ketë pjesë të albumit të tij

Reperi shqiptar me famë në ShBA, Gashi, ka pasur mundësinë që së fundmi të takohet me ish-presidentin amerikan, Bill Clinton.

 

Ai ka publikuar në rrjetin social Instagram disa fotografi, të realizuara me personin që i ka ndihmuar shumë Kosovës gjatë luftës së fundit në vitin 1999.

Në fotografitë e ndara me ndjekësit e saj, Gashi mund të shihet tejet i lumtur, ndërsa takohet me Clinton, i cili është pjesë e albumit të tij.

Foto: Gashi/Instagram

Bëhet fjalë për albumin “1984” të reperit me prejardhje nga Kosova, ku në një nga këngët e tij, mund të dëgjohet një frazë e presidentit amerikan me saksofon.

Bill përndryshe ka një histori të gjatë me instrumentin e saksofonit, në të cilin ka mësuar të luajë që në moshë të re.

Foto: Gashi/Instagram

“Jam i nderuar të kem pasur këtë njeri duke luajtur në saksofon, në albumin tim ‘1984’”, shkroi rap-artisti në mbishkrimin e fotografive në Instagram.

Reperi, emri i vërtetë i të cilit është Labinot Gashi, e publikoi albumin me titull “1984” në gusht të vitit të kaluar. 

Foto: Gashi/Instagram

Related posts

Komenti i Beatrix është fshirë në postimin e Borës, teksa publikoi fotografi në ditën e takimit me Donaldin

D V

Arilena poston fotografi joshëse nga festa e lansimit të albumit dhe ditëlindjes

D V

Adele befason fansat duke kënduar një pjesë të shkurtër të këngës së parë nga albumi i katërt gjatë një paraqitje në Instagram

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More