Agjencia Zhurnal.mk.

Rënie e çmimeve të naftës

Çmimet e naftës në bursat ndërkombëtare ranë sot nën presionin e kërkesës më të ulët të pritur dhe një dollari të fortë përpara një rritjeje të mundshme të normave të interesit në SHBA.

 

Në bursën londineze, një fuçi naftë u shit për  1.9 dollarë më pak se dje, pra për 89.45 dollarë.

Ndërsa në bursën amerikane një fuçi naftë shitej për 82.54 dollarë, pra 2.57 dollarë më pak krahasuar me ditën e djeshme.

Related posts

Ne Forumin Ekonomik Botëror (WEF) : Hapja ndaj botës së jashtme përcaktohet si rrugë efikase zhvillimi

Z.H

PBOC : Kina ka kushte të favorshme për të ruajtur stabilitetin e çmimeve

Xh M

Të paktën 22 viktima gjatë shpërthimit në hotelin në Havana

Xh M

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More