Agjencia Zhurnal.mk.

Renditja e UEFA-s për klube, FC Drita vazhdon të mbetët më e vlersuara në Kosovë

 

Skuadrat e elitës së futbollit të Kosovës, në pesë sezonet e fundit kanë një ecuri më të mirë në garat ndërkombëtare duke e renditur shtetin tonë në pozitën e 39-të.

Sezoni më i mirë në Evropë për skuadrat e Kosovës është viti 2018-2019.

Ekipi që kryeson është Drita, në vendin e 246- të në renditjen e përgjithshme të UEFA-s. Pas saj, vijnë Prishtina dhe Llapi.

Në total Kosova ka 133 pikë më shumë se Shqipëria në ecurinë e skuadrave në Evropë në pesë sezonet e fundit.

 

 

 

 

Related posts

Arsovska paralajmëron rigjallërim të Çarshisë së Vjetër

Z.H

Mickoski akuzon qeverinë se dëshiron t’i mbyllë REK Manastir dhe Osllomej

Z.H

Rezultatet e plota të xhiros së 16-të në Ligën e Dytë

Redaksia

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More