Agjencia Zhurnal.mk.

Reja reagon për sulmin ndaj shtëpisë së Armand Dukës

Trajneri i Kombëtares Shqiptare, Edoardo Reja, së fundmi shprehu solidaritet me presidentin e Federatës Shqiptare të Futbollit, Armand Duka, pranë shtëpisë të të cilit, të hënën në mbrëmje u vendos një eksploziv.

Lidhur me ndërhyrjet e fundit të politikës në futboll, Reja theksoi se politika nuk ka vend në këtë sport.

“Dua të shpreh solidaritetin tim të plotë për presidentin Duka. Nuk më kishte ndodhur kurrë më parë të shihja një incident të ngjashëm të kësaj natyre, më vjen vërtetë keq për Dukën. Kam dëgjuar rreth disa polemikave në Shqipëri, por mund të them që politika nuk ka vend në futboll. Me Federatën Shqiptare të Futbollit po bëjmë një punë të jashtëzakonshme. Do të ishte mëkat të prishej apo të vihej në diskutim”, u shpreh trajneri Reja për gazetën italiane “Corriere Dello Sport”.

Lidhur me këtë ngjarje, reagime të shumta pati nga komuniteti i futbollit me drejtues dhe personalitete të njohura të futbollit ndërkombëtar, por edhe nga media prestigjioze ndërkombëtare, që u solidarizuan me ngjarjen shokuese.

Related posts

Oliver Kahn sqaron të ardhmen e Lewandowskit pas shumë thashethemeve kohëve të fundit

D V

Simeone e ‘qon në qiell’ Ancelottin: Njeri i mirë dhe trajner i madh

Lea Muslija

Alemany takohet me agjentin e Marcos Alonso, finalizimi i marrëveshje afër

Lea Muslija

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More