Agjencia Zhurnal.mk.

Reijnders arrin për teste mjekësore te Milani

Tijjani Reijnders ka mbërritur në Clinica La Madonnina për t’i kryer testet mjekësore me Milanin, para transferimit të tij nga AZ Alkmaar.

Mesfushori holandez zbarkoi në aeroportin Linate të hënën në mbrëmje, duke thënë se ai pranoi ofertën e Milanit pas ‘thirrjes së parë’.

Ai mbërriti në Clinica La Madonnina sot (e martë) në mëngjes për testet mjekësore me gjigantët e Serie A.

Reijnders do t’i bashkohet kuqezinjve nga AZ Alkmaar për 25 milionë euro, duke përfshirë bonuset, duke nënshkruar një kontratë prej 1.7 milion euro në sezon.

Ai është nënshkrimi i dytë veror i Milanit në mesfushë pas Ruben Loftus-Cheek, i cili iu bashkua kuqezinjve nga Chelsea.

Përveç tyre, Milani ka transferuar edhe Christian Pulisic në fazën e sulmit.

Related posts

El Clasico zhvendoset në SHBA, amerikanët mirëpresin ngjarjet më të rëndësishme të futbollit botëror

D V

Supersulmuesi që refuzoi Atleticon për “frikën e Simeones” dhe Real Madridin për Florentino Perezin

D V

Zbulohet fanella e re e Milanit për sezonin jubilar, dizajni na kthen 100 vjet pas

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy
Clicky