Agjencia Zhurnal.mk.

Regjistrohet një lloj i ri i virusit në Maqedoni, quhet “Fluron”, kombinim i gripit me Covid 19

Kërçovë, 5 janar – Është detektuar një rast i ri i quajtur “Fluron” (kombinim i infektimit me virusin, i gripit dhe korona virusit), tek një pacient 26 vjeçar nga Zajazi i Kërçovës, njoftuan nga Ministria e Shëndetësisë, informon Zhurnal.

 

Sipas anketës epidemiologjike, pacientit me koinfiencë Covid19/influencë A, personi para vitit të ri është kthyer nga SHBA dhe sipas tregimit të tij, atje ka pranuar vaksinë për Covid, gjegjësisht është rivaksinuar disa ditë para se të arrijë në vend.

Pacienti është dërguar për mjekim shtëpiak, dhe tani për tani nuk ka fotografi të rënduar klinike.//Zhurnal.mk

Related posts

Kompanitë private në 12 muajt e ardhshëm planifikojnë të investojnë mbi 160 milionë euro

N E

Spasovski: Kontrolli i fundit teknik është bërë më 5 tetor, transportimi i viktimave do të paguhet nga shteti

D V

Rektori i UT-së, prof.dr. Vullnet Ameti: Urime festën e Kurban Bajramit!

R Zh

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More