Agjencia Zhurnal.mk.

Regjistrohen katër raste të reja të Kovid-19, nuk ka të vdekur

Shkup, 4 korrik –  Në 24 orët e fundit janë bërë 2.760 testime ndërsa janë regjistruar katër raste të reja të KOVID-19,nga dy në Shkup dhe Tetovë. Nuk janë regjistruar pacientë të vdekur, kumtoi Ministria e Shëndetësisë në pajtim me të dhënat e Institutit për Shëndet Publike.

 

Janë regjistruar gjashtë pacientë të shëruar nga: Velesi dhe Kërçova – nga dy, Manastiri dhe Sveti Nikolla – nga një.

Janë bërë 2.760 teste përmes: ISHP-56, QSHP Shkup-52, QSHP Manastir-59, QSHP Prilep-9, QSHP Tetovë-11, QSHP Kumanovë-27, Klinika për Sëmundje Infektive dhe Gjendje Febrile-0, Mjekësia Ligjore-3 , Spitali laboratorik Kozle-0, KU Pulmologji me alergologji-0, SPQ 8 Shtatori-3, Instituti i Mikrobiologjisë-22, ASHAM-0, Zhan Mitrev (Filipi i Dytë) – 47, Avicenna-217, Biotek-127, Sistina -52, laboratori Laor-269, Sinlab-1, Remedika-0, Fertiliteti-54, Genea-9, Nikob lab- 500, VFV Medical-10, IPSH dhe IPP (test i shpejtë) – gjithsej 1232.

Deri më tani, në vend janë bërë gjithsej 887.621 teste për Kovid-19.

Numri i përgjithshëm i të diagnostikuarve me Kovid në vendin tonë që nga fillimi i epidemisë është 155.710, numri i pacientëve të shëruar është 150.073, i të vdekurve është 5.486, ndërsa numri i rasteve aktive është 151.

Related posts

Në Klinikën Infektive nga Covid vdes një paciente 17 vjeçare

Z H

Bisedimet në Parlament për Rregulloren e Punës brenda procesit “Jean Monnet”

N E

Ministri Hoxha hap njësinë rajonale të bujqësisë në Zhelinë

Redaksia

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More