Agjencia Zhurnal.mk.

Regjistrohen 13 raste të reja me Kovid-19, shtatë në Tetovë dhe gjashtë në Shkup

Shkup, 10 korrik – Janë regjistruar 13 raste të reja me Kovid-19 në vend nga gjithsej 3.404 testime në 24 orët e fundit. Shtatë nga rastet e reja janë nga Tetova, ndërsa gjashtë në Shkup.

 

Ministria e Shëndetësisë pasditen e sotme ka informuar se nuk ka pacientë të vdekur, ndërsa është shëruar një pacient nga Prilepi.

Numri i përgjithshëm i personave të diagnostikuar me Kovid-19 nga fillimi i pandemisë arrin 155.783. Numri i pacientëve të shëruar është 150.124, i viktimave 5.487, ndërsa i rasteve aktive 172. Deri tani janë bërë gjithsej 906.529 testime. 

Related posts

Komuna e Çairit dhe NP “Higjiena Komunale” dezinfektuan dhe pastruan të gjitha xhamitë e Çairit

Z H

Arjanit Hoxha: Ali Ahmeti duhet të bëhet gati për në opozitë

I Z

Për shkak të punëve ndërtimore nesër ndërprerje e përkohshme e komunikacionit në rrugën Kërçovë – Ohër

N E

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More