Agjencia Zhurnal.mk.

Regjisori i ‘Friends’ zbulon arsyen e vërtetë pse një personazh u shkarkua nga puna në serial: Ajo nuk ishte qesharake

Një serial që i ka rezistuar kohës është ‘Friends’, pasi është ende një nga shfaqjet televizive më të ndjekura në botë.

Përgjatë 10 sezoneve dhe 236 episodeve, pati një sërë tregimesh dhe një numër regjisorësh, shkruan Marca.

Njëri prej tyre ishte James Burrows, i cili ishte regjisor i 15 episodeve midis viteve 1994 dhe 1998.

Burrows tani ka folur për kohën e tij kur punonte me Helen Baxendale, e cila luajti Emilyn, të dashurën dhe më pas gruan e Ross.

Ai ka shpjeguar pse producentët e spektaklit vendosën ta heqin qafe atë më herët se sa e prisnin kur u shfaq personazhi.

“Në ‘The One with All the Rugby’, unë drejtova Rossin me të dashurën e tij të re dhe të fejuarën e ardhshme, Emily (Helen Baxendale)”, shkroi Burrows në librin e tij ” Directed by James Burrow”.

“Ajo ishte e bukur, por jo veçanërisht qesharake”.

“David Schwimmer nuk kishte kush të kërcente. Ishte si duartrokitja me njërën dorë”.

“Në serial dhe çdo lloj komedie romantike, e qeshura është po aq e rëndësishme sa kimia”.

“Faza e ‘off-again’ – qetësia para përsëritjes tjetër – duhet të jetë gjithashtu interesante dhe qesharake. Zbuluam se çdo e dashur e re për Ross duhej të ishte po aq qesharake sa Rachel”, tha ai.

“Shpesh, nuk mund të riformulosh, për shkak të afateve të ngushta të xhirimeve ose për arsye të tjera logjistike”.

“Ndonjëherë ju filloni një hark dhe nuk po funksionon, kështu që ju duhet të hiqni qafe atë person. Nëse është një lojtar ditor, është një lamtumirë e shpejtë”.

Përfundimisht, shfaqja hoqi qafe edhe Emilyn, por jo para se të luhej ajo histori, me Ross dhe Emily që bënë një martesë në Londër gjatë serialit.

Related posts

Sigurohet buxheti për ndërtimin e Teatrit turk-Shkup, është përfunduar me kulmin dhe fasadën e objektit

D V

PO NDIHEM NË TË NJËJTËN MËNYRË

D V

Binjaket magjepsëse dhe shkrimtarët e famshëm

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy
Clicky