Agjencia Zhurnal.mk.

Regjim i posaçëm i trafikut në Shkup për shkak të vizitës së Ramës

Shkup, 6 korrik – Ministria e Punëve të Brendshme informon se sot në Shkup do të ketë regjim të posaçëm për shkak të vizitës zyrtare të kryeministrit shqiptar Edi Rama. 

 Për trafik do të jenë të mbyllura bulevardet  “Aleksandri i Maqedonisë”, “Goce Dellçev”,  “Klimenti i Ohrit”, “Bellasica”,  “Mitropoliti Teodesij Golloganov” dhe “Orce Nikollov”, si dhe një pjesë e rrugës “Franklin Ruzvelt”.

 Sektori i Punëve të Brendshme Shkup apelon deri te të gjithë qytetarët t’i respektojnë urdhërat të cilat i japin nëpunësit policorë, me qëllim të sigurisë të të gjithë pjesëmarrësve në trafik.

Related posts

LSDM: Mickoski të përgjigjet për takimet me Palevskin

Xh M

Policia në tërësi e zbardhi rastin në Karbinci, nuk ka elemente të veprës penale

Xh M

Xhaferi kryeministër, partitë politike po përgatiten për qeveri teknike dhe për zgjedhje

Xh M