Agjencia Zhurnal.mk.

Referendumi/ Pendarovski: Bëhet problem dhe destabilizim politik

Shkup, 22 Shtator – Kryetari Stevo Pendarovski në emisionin Klan Debat foli edhe rreth referendumit që e propozon VMRO-DPMNE duke thënë se kjo mund të jetë e dëmshme për shtetin.

 

”Referendumi çdoherë bëhet problem nëse është etnik, de fakto gjithmonë në Maqedoninë e Veriut ka qenë problem sigurie dhe destabilizim politik nëse mundohesh të bësh diçka në bazë etnike të pastër dhe në atë mënyr do radikalizohen gjërat, nuk i frikësoj këta që duan të bëjnë referendum por duhet paralajmëruar pasojat” – tha Pendarovski.

https://youtu.be/Obt5kuzWcNE

Related posts

Zaev: Falënderim për qytetarët të cilët e njohin rëndësinë nga zbatimi i suksesshëm i regjistrimit

D V

Mickovski kërkon 61 deputetë për de-faktorizimin e partive politike shqiptare në bashkëqeverisje

I.A

Nga 29 marsi pagesa e pensioneve të marsit është rritur për njëmijë denarë

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More