Agjencia Zhurnal.mk.

Referendum për dislokimin e kazinove dhe bastoreve

Tetovë, 19 prill – Lëvizja AntiBixhoz shpreson se brenda 40 ditëve mund të organizohet Referendumi për të larguar lojrat e fatit apo kazinotë dhe bastoret nga Qyteti i Tetovës. Tetova nuk do të jetë Komuna e vetme. Referendume do të organizohen edhe në komuna tjera.

Nga Komuna e Tetovës njoftuan se të hënën cështja e Referendumit do të shtrohet tek partië që marrin pjesë në Këshillin Komunal.

Kryeministri Kovaçevski dje deklaroi se ndryshimet e Ligjit për Lojrat e Fatit janë në funskion të harmonizimit me rekomandimet e BE-së nga 14 Korriku 2014, për të përforcuar rregullativën në pjesën e organizimit të lojrave të këtilla. Sipas tij, përmes debatit në Kuvend mund të arrihet një zgjidhje që do të jetë në interesin e të gjithëve.

Related posts

Tre avion për shuarjen e zjarreve por vetëm një pilot, ja me çka disponon gjithë vendi

Xh M

Në Poroj të Tetovës u varros trajneri i njohur i futbollit, Dashmir Beari

Xh M

Musa Xhaferi: Zona 5, do të jetë lokomotiva e fitores së Frontit Europian

Xh M

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy