Agjencia Zhurnal.mk.

Recetë për kërpudha të marinuara: Një turshi paksa më ndryshe të cilën do ta shijoni

Shtesë e shkëlqyeshme e çdo vakti

 

Përbërësit:

– 1 kg kërpudha
– 2 dl uthull
– 2 dl ujë
– 1 lugë e vogël kripë
– 1 lugë e vogël sheqer
– piper kokërr

Përgatitja:

Kërpudhat lani mirë dhe lini të kullohen.

Në një tenxhere hidhni ujë, uthull, kripë, piper dhe sheqer dhe zieni derisa të vlojnë.

Në lëngun e vluar shtoni kërpudhat dhe kulloni tre deri në pesë minuta.

Vendosni kërpudhat në kavanoza të pastër, më pas hidhni lëng të nxehtë mbi to që të njomen dhe mbyllni me kapak të pastër.

Shkundni mirë kavanozat dhe lërini të ftohen.

Mund të hani kërpudha të marinuara në këtë mënyrë të nesërmen.

Related posts

Caponata, receta siçiliane për ditët e verës

Redaksia

Kjo është receta më e mirë për të bërë mish me lakër – shije perfekte për dimër

D V

Ajvar jeshil pikant me shije të përkryer

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More