Agjencia Zhurnal.mk.

Receta e darkës: Pulë me lëng në marinadë borziloku

Përbërësit:

5 copa pule ose biftek pule

gjalpë për tigan

Për marinim:

2 thelpinj hudhre

borzilok i freskët

4 lugë vaj ulliri

kripë, piper për shije

2 lugë gjelle lëng limoni

Përgatitja:

Përzieni borzilokun, hudhrën, kripën, piperin dhe lëngun e limonit. Në një enë vendosim copat e mishit, i lyejmë me vaj ulliri dhe më pas me marinadë. Përziejini mirë dhe skuqini në gjalpë për rreth 15 minuta në temperaturë mesatare. Ju bëftë mirë…

Related posts

Kadaif: Një recetë e vjetër për një ëmbëlsirë të shijshme shtëpiake

D V

Recetë freskuese kremoze: Kjo shije do të lërë në hije të gjitha akulloret e blera!

Lea Muslija

Pulë me ullinjë dhe hudhra – Receta e shijshme verore

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More