Agjencia Zhurnal.mk.

Realme, telefoni më i fuqishëm Android

Telefoni i kompanisë kineze, Realme mund të përdorë çipin më të fuqishëm, të cilin Qualcomm do ta prezantojë së shpejti.

 

Disa javë më parë, telefoni Vivo me çipin MediaTek Dimensity 9000 shënoi mbi një milion pikë në testin AnTuTu, pas së cilës pajisja me çipin Qualcomm Snapdragon 8 Gen1 arriti të njëjtën gjë.

Tani pajisja Realme, e cila përflitet se është GT 2 Pro, është bërë telefoni i tretë që renditet në testin e standardeve AnTuTu me një rezultat prej mbi një milion pikësh.

Realme GT 2 Pro ka shumë të ngjarë të përdorë çipin Snapdragon 8 Gen1, të cilin Qualcomm do ta prezantojë vetëm në periudhën e ardhshme.

Telefoni i kompanisë kineze gjithashtu pritet të ketë RAM LPDDR5, hapësirë ​​ruajtëse UFS 3.1, ekran 6.51 “FullHD + AMOLED me shpejtësi rifreskimi 120 Hz dhe do të përdorë Realme UI 3.0 bazuar në Android 12.

Kur bëhet fjalë për kamerat, GT 2 Pro duhet të ketë një sensor kryesor 50MP në pjesën e pasme, me stabilizim optik të imazhit, ndërsa në pjesën e përparme do të ketë një kamerë selfie 32MP.

Realme GT 2 Pro duhet të zbulohet gjatë vitit të ardhshëm. 

Related posts

Cyberpunk 2077 kryeson shkarkimet e PS4 në 10 ditë të kthimit në “Sony Store”

D V

Çfarë ndodh me llogarinë e Facebookut të personit që vdes – mësoni se si ta çaktivizoni

D V

Nokia padit Oppo për shkelje të patentës në disa vende

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More