Agjencia Zhurnal.mk.

Realizohet videotelefonatë nga hapësira

Tre astronautë kineze biseduan me përfaqësues të të rinjve të Rajonit të Posaçëm Administrativ të Hong Kongut, përmes një videotelefonate, të realizuar pasditen e së premtes.

 

Eksploruesit e kozmosit, të stacionit hapësinor Tiangong, iu përgjigjën pyetjeve të të rinjve dhe u treguan atyre se si të realizojnë eksperimentete, të bëjnë ushtrime dhe të pinë ujë në një ambient pa gravitet, citon “Xinhua”.

Nie Haisheng, Liu Boming e Tang Hongbo ndodhen në hapësirë që prej qershorit, kur udhëtuan me anijen kozmike Shenzhou-12.

Related posts

Avioni kinez “C919” pritet të nisë funksionimin komercial në gjysmën e parë të vitit 2023

Z.H

Masa të gjithëanëshme për përkrahjen e mëkëmbjes ekonomike në gjysmën e dytë të vitit

Z.H

Polici brazilian vret gjashtë anëtarët e familjes së tij më pas edhe veten

Xh M

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More