Agjencia Zhurnal.mk.

Realit i shtohet konkurrenca, skuadrat e Premier League pas Mbappe

Shumë skuadra kanë filluar të interesohen për Kylian Mbappe.

 

Mbappe vendosi që gjatë kësaj vere të rinovonte kontratën me PSG, ndonëse lidhej me një kalim të mundshëm te Real Madrid.

Francezi do të jetë te PSG deri në vitin 2024, sipas kontratës aktuale. Megjithatë, në vitin 2024, nuk do të jetë shumë e lehtë për Realin që ta transferojë lojtarin.

Sipas ‘Marca’, Mbappe mund të largohet nga PSG në vitin 2024, por skuadra të Premier League kanë filluar të interesohen.

Pritet që në janar të vitit 2024, Mbappe të largohet nga Ligue 1. Chelsea, Liverpool e Man United janë skuadrat që po bëjnë gati planet.

Real Madrid në anën tjetër mbetet pista më e mundshme dhe dëshira më e madhe e lojtarit. 

Related posts

Dembele nuk qëndron te Barcelona nëse nuk ka ofertë tjetër nga klubi

Lea Muslija

Strategjia e Manchester Cityt me Guardiolën për të nënshkruar me Haalandin

D V

BKT Superliga vazhdon në mesjavë, përballje të skuadrave pretendente

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More