Agjencia Zhurnal.mk.

Reali luan ndaj Osasunas për ta marrë kreun e tabelës – formacionet zyrtare

Estadio Santiago Bernabeu është arena e përballjes ndërmjet Real Madridit dhe Osasunas, e vlefshme për xhiron e njëmbëdhjetë të La Ligas.

 

Los Blancos pozicionohen në vend të dytë ne renditje me një pikë më pak se Real Sociedadi, por me një ndeshje më pak të zhvilluar.

Osasuna ndodhet në pozitën e gjashtë në tabelë, mirëpo ka vetëm dy pikë më pak se Mbretërit.

Strategët Carlo Ancelotti dhe Jagoba Arrasate i kanë zgjedhur njëmbëdhjetëshat startues të këtij takimi.

Formacioni startues i Real Madridit: Courtois; Carvajal, Militao, Alaba, Mendy; Camavinga, Casemiro, Kroos; Asensio, Benzema, Vinicius.

Formacioni startues i Osasunas: Sergio Herrera; Nacho Vidal, Unai García, David Garcia, Juan Cruz; Torro, Moncayola, Javi Martinez, Manu Sanchez; Kike Garcia, Chimy Avila.

Related posts

Drita e pa fat eliminohet në fund nga 15-herë kampioni i Holandës

D V

E konfirmon Mourinho: Pellegrini do të mbetet për shumë vite kapiten i Romës, pas tij vijnë Mancini dhe Cristante

D V

Ekipi i Kosovës parakalon në ceremoninë hapëse të Lojërave Olimpike “Tokio 2020”

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More