Agjencia Zhurnal.mk.

Real Madridi zbulon super fanellën e tretë të sezonit 2023/24

Real Madridi së bashku me kompaninë Adidas zbuluan fanellën e tretë të sezonit 2023/24, një fanellë që rrëfen historinë e stemës së saj në një mënyrë të re të guximshme dhe tregon vendin e klubit si legjendë evropiane.

Një nderim për fanellat ikonike të Real Madridit të sezoneve të kaluara, koleksioni i ri rikthen një ngjyrë ikonike të ngjyrosur në të zezë, të përditësuar për sezonin e ri nëpërmjet një thyerje me ngjyrë të verdhë të ndezur në stemën e klubit dhe logot sponsorizuese.

Përveç kësaj, Los Blancos dhe Adidas kanë përdorur edhe ngjyrën e hirtë për tri vijat që gjendet mbi dy krahët e fanellës së tretë.

“Rikthemi në të zezë. Fanella 2023/24 e Adidasit është këtu”, shkruan në postimin e Real Madridit në rrjetet sociale.

Rezultati është një fanellë që duket për t’u kujtuar tifozëve momentet ikonike nga netët e shkëlqyera evropiane të klubit, që përfshin fitoren e rekord të 14-të të klubit në Ligën e Kampionëve.

Në veçanti, ngjyra e zezë është zgjedhur për të imituar atë që ishte veshur kur Real Madridi u kurorëzua kampion pas një finale epike të Ligës së Kampionëve të UEFA-s në vitin 2000, duke ngjallur një ndjenjë nostalgjie dhe besimi.

Fanella e tretë e Real Madridit për sezonin 2023/24 është e disponueshme për t’u blerë tani nga Adidas, dhe kushton rreth 100 euro në dyqanet zyrtare. 

Related posts

Lewandowski zbulon kohën e pensionimit të tij nga futbolli

D V

Benaser: Ende besojmë se jemi në garë për titullin kampion

Xh M

Carragher emëron lojtarin ‘më me ndikim’ në Ligën Premier, e cilëson ende të nënvlerësuar

D V