Agjencia Zhurnal.mk.

Real Madridi nuk do të bëjë ofertë për Mbappen në janar

Real Madridi nuk pritet të bëjë një lëvizje për sulmuesin e Paris Saint-Germain, Kylian Mbappe, gjatë afatit kalimtar të dimrit.

 

Mbappe mbetet objektivi numër një i Los Blancos me sulmuesin që mendohet se dëshiron të përmbushë ëndrrën e tij që një ditë të veshë fanellën e Los Blancos.

Por, anija lundroi për sa i përket pagesës për Mbappen, me Real Madridin tani të vendosur për ta marrë atë falas në verë.

Los Blancos bënë një lëvizje për të verën e fundit, duke shpresuar të bindin PSG-në për të shitur, pasi klubi francez përballet me humbjen e tij falas verën e ardhshme pa kontratë të re në horizont.

Por, sipas gazetës Mundo Deportivo, përparimet e tyre u refuzuan dhe Real Madridi nuk do t’i japë gjigantëve francezë përsëri mundësinë për të fituar para për sulmuesin e tyre.

Nga 1 janari, Real Madridi mund të flasë me Mbappen dhe të rënë dakord për një marrëveshje para-kontrate përpara verës.

Ky do të jetë qëllimi i tyre në vend që të përpiqen të bindin PSG-në të shesë në janar për një fitim të mundshëm.

Deri më tani, Mbappe i ka rezistuar bisedimeve të kontratës me PSG-në dhe kështu objektivi i Real Madridit mbetet në rrugën e duhur.

Related posts

Chelsea fiton çmimin ‘Klubi i Vitit’

D V

Intervenimi i shpejtë i stafit mjekësor të Liverpoolit nënkupton rikthimin më të shpejtë të Harvey Elliott në fushë

D V

Rikthehet “Euro 2020”, Italia dhe Spanja kërkojnë finalen

Z H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More