Agjencia Zhurnal.mk.

Real Madridi mund të ndryshojë qëndrim për të ardhmen e Arda Gulerit

Carlo Ancelotti ka qenë i qëndrueshëm duke kërkuar durim në lidhje me yllin turk Arda Guler, i cili iu bashkua klubit verën e kaluar nga Fenerbahce për 25 milionë euro. 18-vjeçari ka parë vetëm 92 minuta lojë, pasi mungoi në gjysmën e parë të sezonit për shkak të lëndimit, dhe po flitet se ai mund të huazohet këtë verë.

Një numër i klubeve të La Ligës dhe Milani në Serie A janë lidhur me Gulerin si destinacione të mundshme për turkun. Ai shpresonte të gjente përsëri formën e tij para Euro 2024, por ka filluar vetëm një herë ndeshjet.

Sipas gazetarit Matteo Moretto, Guler është i fokusuar të ketë sukses në Real Madrid dhe dëshiron të luftojë për vendin e tij.

Megjithatë, ka një shans të mirë që Real Madridi të vendosë se ai duhet të huazohet në mënyrë që të fitojë përvojë dhe kohën e lojës.

Moretto ka thënë për The Daily Briefing se me ardhjen e mundshme të Kylian Mbappe dhe nënshkrimin e Endrick Felipe, Los Blancos ka të ngjarë të huazojnë talentin turk.

Thënë kështu, qëllimi i drejtuesve të Los Blancos është të vazhdojnë zhvillimin e tij, në vend që ta vendosin në vitrinë.

Sensacioni adoleshent tashmë është një yll në vendlindjen e tij, Turqi, dhe ka ambicien e një të tillë.

Megjithatë konkurrenca për vende do të jetë e ashpër në vijën e parë në Real Madrid sezonin e ardhshëm, dhe tashmë Carlo Ancelotti do të ketë një sfidë që të mos mavijojë shumë ego përpara se të mendojë se sa kohë mund t’i japë Gulerit. 

Related posts

Boksieri shqiptar nga Shkupi arriti dy fitore kundër bokserit nga Serbia

Xh M

​Zidane po i rikthehet punës së trajnerit

Xh M

Para të gjithëve, si e kishte parashikuar saktë Ancelotti rrugëtimin e Alonsos për trajner

Xh M

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy
Clicky