Agjencia Zhurnal.mk.

Real Madridi e kërkon me ngulm Chiesan

Real Madridi është duke insistuar në transferimin e Federico Chiesas nga Juventusi.

 

Los Blancos ka kohë që e përcjellin lojtarin dhe duan t’i marrin shërbimet e tij në fund të këtij edicioni.

Sipas asaj që raporton El Nacional, Real Madridi tashmë ka filluar bisedimet me përfaqësuesit e sulmuesit italian.

Zonja e Vjetër ene e ka në huazim Chiesan nga Fiorentina, derisa në fund të sezonit do të paguajë tarifën e fundit të transferimit.

Mirëpo, Real Madridi do të tentojë t’i bind Biankonerët që t’i shesin lojtarin, ose të shkëmbejnë me dy apo më shumë lojtarë.

Juventusi mund të joshet më shumë nga shkëmbimi i lojtarëve, duke kërkuar dy apo më shumë për Chiesan. 

Related posts

“Anglia më e fortë”, Sheva: Episodet vendosën ndeshjen, më i miri u dëmtua

Z H

Agim Ademi në përurimin e shtatores së Fadil Vokrri: Kulmi dhe synimi i tij ishte antarësimi i FFK-së në FIFA dhe UEFA

D V

Man City pritet të bëjë ofertën e parë zyrtare për Jack Grealish

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More