Agjencia Zhurnal.mk.

Real Madridi avancon për transferimin e Davies

Real Madridi do të lidhet gjerësisht me Kylian Mbappe në javët e ardhshme, por më e fundit në kryeqytetin spanjoll është se Alphonso Davies është objektivi numër një për Los Blancos. Ndërsa Real Madridi do të ndjekë Erling Haaland nëse Mbappe vendos kundër një lëvizjeje, Davies konsiderohet nënshkrimi i përsosur për të mbyllur krahun e majtë.

Sipas mediumit Diario AS, Davies, i cili është ende në bisedime me Bayern Munich për një marrëveshje të re, po kërkon 15 milionë euro në vit, një shifër që e bën jetën shumë të vështirë për skuadrën bavareze.

23-vjeçarit i skadon kontrata në vitin 2025 dhe Real Madridi mendon se mund ta marrë atë me një çmim të ulët verën e ardhshme pasi kontrata e tij përfundon.

Fillimisht kërkesat e tij kishin qenë rreth 12 milionë euro, por me bisedimet që u ndërprenë në maj për shkak të kaosit të brendshëm në Bayern dhe interesit nga Real Madridi në rritje, agjenti Nedal Huoseh e ka futur Bayernin në një qoshe duke kërkuar një pagë që do ta bënte atë ndër lojtarët më të paguar në Gjermani.

Sipas mediumit Relevo, në Real Madrid i konsiderojnë negociatat ‘shumë të avancuara’ dhe ka një optimizëm të fortë se pasi të kenë një marrëveshje me Davies, atëherë ata do të jenë në gjendje të detyrojnë Bayernit për shitjen e tij.

Prandaj përpjekjet e tyre për të shitur Ferland Mendy, duke ditur se Davies do të marrë përsipër nga sezoni i ardhshëm, janë shumë legjitime.

Nëse Davies i bashkohet Real Madridit, ai nuk ka gjasa të fitojë 15 milionë euro. Los Blancos kanë qenë të rreptë në lidhje me strukturën e tyre të pagave, dhe me lojtarë si Jude Bellingham që fiton rreth 12 milionë euro në vit, nëse Davies dëshiron të transferohet në Spanjë, do të kërkojë një farë sakrifice page. 

Related posts

Coutinho tregon se kush duhet ta drejtojë Barcelonën mes Klopp dhe Flick

D V

Liga Premier ia heq gjysmën e dënimit Evertonit, ndryshon tabela në Angli

D V

Hansi Flick dëshiron dy lojtarë të Manchester United nëse bëhet trajneri i Barcelonës

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy