Agjencia Zhurnal.mk.

Real Madrid pas yllit brazilian të Ajax

Real Madrid njihet për transferimet e brazilianëve në ekip.

 

Këtë herë ka piketuar një sulmues që po shpërthen me ekipin e Ajax-it. Bëhet fjalë për brazilianin Antony i cili po shkëlqen këtë sezon me holandezët. Antoni deri më tani ka shënuar 4 gola dhe 5 asistime në 12 ndeshje, duke marrë parasysh dhe lojën që ai zhvillon ka bërë ekipin e “Los Blancos” të mahnitet e të interesohet për të.

Real Madrid ka në planë të bëjë disa largime në merkaton e janarit dhe po mendon që me paratë e fituara nga daljet të transferojë 21-vjeçarin Antony.

Shumë ekipe i janë vënë pas yllit të Ajax dhe Real Madrid nuk dëshiron të humbas kohë.

Sipas mediave spanjolle , Real Madrid është gati të ofrojë 40 milion euro për sulmuesin

Related posts

Rangnick do ta fitojë një bonus të madh nëse Man Utd arrin ta përfundoj sezonin në top katërshe

D V

Zbulohet buxheti i vogël i transferimeve të Barcelonës për afatin e janarit

D V

Ronaldo: Kandidati im për ‘Topin e Artë’ është Karim Benzema

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More