Agjencia Zhurnal.mk.

Reagon Drenica: Çmimin “Ylli i Javës” e meritoi Denisson

Yllit të Ballkanit iu dha ky çmim javor pas paraqitjes fantastike ndaj Prishtinës, ku realizoi një gol dhe asistoi në tjetrin, shkruan Gazeta Olle.

Megjithatë, ky vendim si duket nuk i ka pëlqyer Drenicës, pas kanë dalur me një reagim në lidhje me përzgjedhjen e ‘Yllit të Javës’ nga Federata e Futbollit e Kosovës.

Sipas klubit ‘kuqezi’ këtë çmim e ka merituar futbollisti i tyre, Jose Denisson.

Braziliani gjithashtu kishte një paraqitje fantastike, duke shënuar dy gola ndaj Dukagjinit.

Reagimi i plotë nga Drenica: 

/Gazeta Olle/ 

Related posts

Apelon FFK-ja: Nuk ka bileta në shitje, mos bini pre e mashtrimeve!

Redaksia

Konferencë në suaza të projektit “Kundërshtim vertikal ndaj prerjeve të paligjshme në Maqedoninë e Veriut”

Z.H

Rektori i UNT-së Zeqiri priti në takim kreun e BFI-së, Shaqir ef. Fetahu

Z.H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More