Agjencia Zhurnal.mk.

Reagon djali i Haxhi Shalës: Jemi njoftuar për transferimin e tij në Hagë, nuk i dimë arsyet

Djali i Haxhi Shalës, Flakroni ka reaguar lidhur me ndalimin dhe transferimin e babait të tij në Gjykatën Speciale në Hagë.

Ai ka thënë se si familje ende nuk kanë informacion për arrestimin apo ndalimin, e as për arsyet se pse Haxhi Shala po transferohet në Hagë.

“Sot kemi marrë informacione për transferimin e tij në Hagë me urdhër të prokurorit, e ne si familje ende nuk kemi informacion për arrestimin apo ndalimin, e as arsyet se pse ai po transferohet në Hagë”, ka shkruar Flakron Shala në Facebook.

Ai tutje është shprehur se janë të bindur për pafajësinë e Haxhi Shalës dhe “të të gjithë çlirimtarëve që janë në atë gjykatë”.

“Sepse kjo gjykatë është e njëanshme sepse gjykon çlirimtarët që mbrojtën vendin dhe të drejtat e tyre për liri”.

Më tëj, ai ka kërkuar falje që nuk ka mundur t’u përgjigjet telefonave të të gjithë atyre që janë interesuar për gjendjen e babait të tij, por ka thënë se “si familje kemi qenë në një situatë që nuk nuk kishim asnjë informacion që nga intervista e prindërit”.

Përshëndetje të gjithëve,Prej ditës së djeshme dhe sot kemi marrë shumë telefonata për gjendjen e babit nga media dhe…

Posted by Flakron Shala on Tuesday, December 12, 2023

Related posts

Osmani uron presidentin e Indonezisë

Xh M

Përfshihet nga zjarri një banesë në Prishtinë

Xh M

Konfiskohen pako cigare me prejardhja nga Serbia, vlera rreth 60 mijë euro

Xh M

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy