Agjencia Zhurnal.mk.

Reagon Aleanca për Shqiptarët, kërkon lirimin e protestuesve

Tetovë, 18 shtator – Aleanca për Shqiptarët ka dënuar ashpër arrestimin e protestuesve dhe ka kerkuar lirimin e menjëhershëm të tyre. Nga kjo parti thonë se protesta është e drejtë demokratike dhe sigurohet me kushtetutë, ndërsa revolta e shprehur në to është vetëm refleksion i pakënaqësisë ndaj qeverisjes aktuale.

“Janë dhjetëra raste dhe tragjedi në të cilat kanë humbur jetën dhe janë dëmtuar në forma të ndryshme shume qytetarë, si pasojë e qeverisjeve të njëpasnjëshme të BDI-së dhe në asnjë prej tyre nuk ka të arrestuar. Janë 14 bashkëqytetarë tanë të djegur në zjarr në spitalin modular në Tetovë dhe ende nuk ka asnjë të arrestuar e as të shkarkuar. Ndërkohë, kur qytetarët kërkojnë përgjegjësi dhe drejtësi për të gjitha këto tragjedi, policia dhe pushteti janë të shpejtë në arrestimin dhe përndjeken e tyre”, tha Adnan Neziri nga ASH-ja.

Related posts

Gjorgievska: Barazia gjinore dhe përforcimi ekonomik kyç për zhvillimin e shoqërisë

Xh M

Mesazhi i presidentit Ademi pas përfundimit të stinorit vjeshtor

Redaksia

Greva vazhdon, SASHK-u kërkon shumë apo Qeveria jep pak?

I.A

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More