Agjencia Zhurnal.mk.

Reagimi i ashpër i Dukagjinit pas humbjes nga Gjilani: Dardan Çaka vendosi ndeshjen

Dukagjini është eleminuar nga Gjilani në 1/8 e finales së Kupës së Kosovës.

Në ndeshjen e zhvilluar në fushën me bari sintetik në Gjilan, klinasit janë mposhtur me rezultat 2-1, shkruan Gazeta Olle.

Ishte goli i Elton Cales në sekondat e fundit të ndeshjes, që ia siguroi biletën drejt çerekfinales skuadrës së tij.

Faqja zyrtare e Dukagjinit ka reaguar menjëherë pas ndeshjes, duke hedhur akuza drejt gjyqtarit kryesor të takimit, Dardan Çakës.

“Aktori kryesore, është gjyqtari Dardan Çaka. Tendencioz, joserioz dhe mbi të gjitha, sot e vendosi ndeshjën!”, ka shkruar faqja zyrtare e Dukagjinit në ‘Facebook’.

Stefan Nikoliç u ndëshkua me karton të kuq në minutën e 80-të të ndeshjes, dhe si duket kjo është arsyeja e reagimit të ashpër të klinasve drejtuar gjyqtarit Çaka.

/Gazeta Olle/

Related posts

Albani 11 vjeçar nga Tetova, gjashtë muaj në pritje të ilaçit

Xh M

Lëvizja Besa pranon propozimin francez, por kërkon në Kushtetutë të zyrtarizohet gjuha shqipe

Z.H

Avokati i popullit me rekomandime për listat për personat me aftësi të kufizuara për regjistrimin e ardhshëm

Redaksia

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More