Agjencia Zhurnal.mk.

Reagim i VMRO-DPMNE-së për qëndrimin e Pendarovskit

Shkup, 23 dhjetor – Stevo Pendarovski vazhdon të sillet si zëdhënësi i Zoran Zaevit.

 

Intervista e sotme e Stevo Pendarovskit dëshmoi se politikat e dëmshme të Zoran Zaevit vazhdojnë edhe përmes ndjekësve të tij të verbër.

Stevo Pendarovski mund të jetë vetëm analist, por jo edhe president i mirë i qytetarëve të Republikës së Maqedonisë. Ai në intervistën e sotme konfirmoi se gjithçka që ofron Petkovi do ta nënshkruajë me të dyja duart.

Por, për këtë, Pendarovski nuk ka zgjidhje për të gjitha problemet që i prekin qytetarët, si kriza energjetike, ekonomike dhe shëndetësore.

Stevo Pendarovski do të mbahet mend në historinë e Maqedonisë si president, i cili nuk ka pasur asnjëherë  qëndrime dhe pozicione të qarta për shtetin.

Related posts

Lorer: 14 dhjetori datë e vështirë për arritjen e marrëveshjes me Maqedoninë

Z H

Moti kryesisht me diell dhe me erë të dobët

Z H

Të paktën 46 të vdekur dhe gjashtë të lënduar në aksidentin e autobusit të Maqedonisë në Bullgari

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More