Agjencia Zhurnal.mk.

Reagim i VMRO-DPMNE-së për deklaratën e Filipçes

Shkup, 17 nëntor – Numri i të vdekurve nga korona lëvizë drejt 7500 personave.

 

Ministrit të vdekjes, Venko Filipçes, çdo ditë po i vdesin pacientë të rinj, pacient në të 20-at, në të 40-at.

Në listën evropiane të vdekjeve për një milion banorë, Maqedonia është në vendin e tretë të lartë.

Ndërkohë, ministri i vdekjes e shumëzon me zero fushën profesionale, sikur nuk ekziston, ndërsa le më të interesohet t’i pyesë, dëgjojë dhe të marrë masat e duhura.

Dhe në vend të masave stimuluese, Filipçe vazhdon me kërcënime, shantazhe ndaj qytetarëve.

Publiku profesionist i thotë qartë se kështu nuk rritet numri i popullsisë së vaksinuar, nuk arrihet kështu mbrojtja, por padyshim që nuk i intereson fare.

Filipçe dëgjon komisionin politik dhe ndjek interesat personale dhe të Zaevit.

Kjo është arsyeja pse fundi do t’i vijë shpejt.

Qendra për komunikime e VMRO-DPMNE-së

Related posts

Zaev – Donfrid: Fillimi i negociatave të Maqedonisë së Veriut me BE-në është interes gjeostrategjik i SHBA-së

Z H

Situata e subjekteve afariste më e favorshme si vitin e kaluar, pritet numri i të punësuarve të rritet

Z H

Zhurnal mëson: Nëse tërhiqet Spasovski, Mile Zeçeviq kandidat për ministër të brendshëm!?

I Z

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More