Agjencia Zhurnal.mk.

Rasti për futbollistët e rinj, Shqipëria pret Bullgarinë në ‘Air Albania’

Përfaqësuesja e Shqipërisë rikthehet në fushë pas asaj fitores spektakolare 3-0 ndaj Republikës Çeke javën e kaluar.

Kuqezinjtë sërish do të luajnë në Air Albania, por tani në një ndeshje miqësore.

Të besuarit e trajnerit Sylvinho në kryeqytetin shqiptar me fillim nga ora 18:00 do të zbresin në fushë për tu përballur me Përfaqësuesen e Bullgarisë.

Kjo ndeshje shërben për trajnerin Sylvinho që t’u jap më shumë hapësira futbollistëve të rinj dhe atyre që kanë pasur më pak minuta.

Gjithsesi trajneri brazilian e tha në konferencë për shtyp se janë të fokusuar 100 për qind dhe duan ta fitojnë çdo ndeshje.

Në fakt, UEFA e deleguar për këtë miqësore gjilanasin Mervan Bejtullahun si gjyqtar kryesor, derisa atij do t’i asistojnë Edmond Zeqiri dhe Fatmir Sekiraqa.

Related posts

Adrian Hadribeaj më 15 dhjetor shkund arenën kundër Daniels në Las Vegas

Xh M

Klubi “Wolf” nga Tetova fiton pesë medalje në kampionatin e Kickboxit në Shqipëri

Xh M

Maldini thyen heshtjen pas shkarkimit e tij nga Milani, tregon gjithë detajet

D V