Agjencia Zhurnal.mk.

Rasti “Karaçeva”, arrestohen edhe dy të dyshuar për organizim të skemave piramidale dhe bixhozit të paligjshëm

Janë arrestuar edhe dy të dyshuar në operacionin policor kundër organizimit të skemave piramidale dhe bixhozit të paligjshëm në fshatin Karaçevë.

“Janë arrestuar dy persona të dyshuar që ishin në kërkim policor, pas intervistimit në cilësinë e të dyshuarve dhe në prezencë të avokateve mbrojtës, me urdhër të prokurorit të shtetit janë ndaluar për 48 orë”, thuhet nga Policia e Kosovës.

“Lidhur me këtë rast hetimet janë në vazhdim e sipër dhe në kërkim edhe të dyshuarave tjerë”, thuhet në fund.

Arrestohen edhe dy të dyshuar në vazhdimësinë e operacionit policor ndaj të dyshuarve për “Organizim të skemave…

Posted by Kosovo Police on Tuesday, December 21, 2021

Related posts

Një turist polak ka mbetur i plagosur si pasojë e rrëshqitjes së dheut në rrugën pranë digës së Matkës

Xh M

Humbi jetën një shofer në një fatkeqësi komunikacioni në rrugën e shpejtë Shtip-Koçan

D V

Arrestohet shkupjani, tentoi të sjellë në vend monedha të vjetra të blera në mënyrë joligjore

D V