Agjencia Zhurnal.mk.

Raportohen sulme të reja në Kiev

Sulme të reja janë raportuar në kryeqytetin ukrainas, Kiev. Kryetari i Kievit, Vitali Klitschko, tha se një strukturë infrastrukturore ishte goditur dhe shpërthime u raportuan diku tjetër. Ai u bëri thirrje njerëzve të strehohen.

 

Më herët, një alarm për sulm ajror u lëshua në të gjithë Ukrainën mes raporteve për shpërthime në një numër vendesh, shkruan BBC.

Në javët e fundit, Rusia ka shtuar sulmet e saj ndaj rrjeteve energjetike të Ukrainës, pasi pësoi një sërë pengesash në fushën e betejës në luftë.

Related posts

50 milionë njerëz në mbarë botën jetojnë në skllavëri moderne

Xh M

Putin nuk lejon të kritikohet për agresionin në Ukrainë – arreston mbi 850 protestues anembanë Rusisë

D V

Bullgaria mbyll kufijtë për shumicën e ukrainasve

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More