Agjencia Zhurnal.mk.

Ramadani zbulon gjithçka: Nuk jam larguar, Prishtina më ka shkarkuar

Klubi i Prishtinës mbrëmjen e së mërkurës përmes një postimi në faqen zyrtare në facebook njoftoi opinion publik se ka shkëputur kontratën me trajnerin, Zekirija Ramadani.

‘Bardhekaltërit’ nuk treguan se a është shkarkuar apo është dorëhequr tekniku shkupjan.

Gazeta inFokus ka kontaktuar Zekirija Ramadanin për ta kuptuar arsyen e largimit të tij nga Prishtina.

Ai ka thënë se nuk është larguar nga Prishtina, por e kanë larguar drejtuesit e klubit.

‘Këtë pyetje duhet të i’a bëni drejtuesve të klubit të Prishtinës, sepse ata me larguan. Unë nuk jam larguar vet nga klubi’, deklaroi Ramadani.

Zekirija Ramadani me Prishtinën sezonin e kaluar u shpall kampion i Kosovës, kurse me parë Superligën e ka fituar edhe me Trepçën ‘89 dhe Feronikelin.

Pas largimit të tije, klubi i Prishtinës e ka emëruar trajner të ri të skuadrës boshnjakun, Abdulah Ibrakoviq.

Related posts

Prononcohet Nevzat Bejta!

Redaksia

Vazhdon debati në komision për gjendjen e krizës në energjetikë

Z.H

LD: Komisioni për çështje historike po hap procesin e bullgarizimit të Maqedonisë

Z.H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More